BRP4535S-24-CP
BRP4535S-24-CP
Part Number: BRP4535S-24-CP
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 24V 43.5MM PNL MNT
Specification
  • Input Type DC
  • Port Location Top
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
  • Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
  • Current - Supply 22mA
  • Frequency 2.9kHz
  • Voltage Range 4 ~ 28V
  • Operating Mode Pulse
  • Termination Screw Terminals
  • Voltage - Rated 24 V
  • Size / Dimension 1.713" Dia (43.50mm)
  • Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 24V, 30cm