BRP3922L-12-CT3
BRP3922L-12-CT3
Part Number: BRP3922L-12-CT3
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 12V 38.6MM FLANGE
Specification
  • Input Type DC
  • Ingress Protection -
  • Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Voltage - Rated 12 V
  • Port Location Top
  • Mounting Type Panel Mount, Flange
  • Termination Wire Leads
  • Frequency 2.8kHz
  • Current - Supply 95mA
  • Driver Circuitry -
  • Voltage Range 6 ~ 15V
  • Operating Mode Siren, Single Tone, Pulse
  • Sound Pressure Level (SPL) 107dB @ 12V, 100cm
  • Size / Dimension 1.520" Dia (38.60mm)