BRP3018L-12-C
BRP3018L-12-C
Part Number: BRP3018L-12-C
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 12V 30MM FLANGE
Specification
  • Input Type DC
  • Ingress Protection -
  • Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
  • Operating Temperature -10°C ~ 60°C
  • Voltage - Rated 12 V
  • Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
  • Technology Piezo
  • Operating Mode Single Tone
  • Termination Wire Leads
  • Current - Supply 10mA
  • Frequency 2kHz
  • Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
  • Voltage Range 3 ~ 15V
  • Sound Pressure Level (SPL) 90dB @ 12V, 30cm