BRP2407L-30
BRP2407L-30
Part Number: BRP2407L-30
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 30V 23.4MM FLANGE
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Ingress Protection -
  • Current - Supply -
  • Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
  • Input Type Peak-Peak Signal
  • Technology Piezo
  • Operating Mode Single Tone
  • Duration -
  • Port Location Top
  • Mounting Type Panel Mount, Flange
  • Termination Wire Leads
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Voltage - Rated 30 V
  • Size / Dimension 0.921" Dia (23.40mm)
  • Voltage Range 1 ~ 30V
  • Frequency 5.6kHz
  • Sound Pressure Level (SPL) 90dB @ 30V, 30cm