BRP2212L-12-C
BRP2212L-12-C
Part Number: BRP2212L-12-C
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 12V 22MM FLANGE
Specification
  • Input Type DC
  • Ingress Protection -
  • Operating Temperature -10°C ~ 60°C
  • Voltage - Rated 12 V
  • Current - Supply 4.5mA
  • Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
  • Frequency 4kHz
  • Technology Piezo
  • Operating Mode Single Tone
  • Duration -
  • Port Location Top
  • Mounting Type Panel Mount, Flange
  • Termination Wire Leads
  • Height - Seated (Max) 0.461" (11.70mm)
  • Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
  • Voltage Range 3 ~ 15V
  • Sound Pressure Level (SPL) 90dB @ 12V, 30cm