BRKT-19DR-5U-CM
BRKT-19DR-5U-CM
Part Number: BRKT-19DR-5U-CM
Product Classification: Rack Components
Manufacturer: DIN Space Inc.
Description: 5U 19 RACKMOUNT SET
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Color Black
  • Weight -
  • Material Metal, Steel
  • Ventilation Non-Vented
  • Type Bracket
  • For Use With/Related Products Racks
  • Size / Dimension 19.000" L x 8.650" W x 6.750" H (482.60mm x 219.71mm x 171.45mm)