BPS9234S-24-C
BPS9234S-24-C
Part Number: BPS9234S-24-C
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 24V 92X92MM PNL MNT
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Input Type DC
  • Part Status Active
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Ingress Protection -
  • Mounting Type Panel Mount
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Technology Piezo
  • Duration -
  • Port Location Top
  • Frequency 2.8kHz
  • Size / Dimension 3.622" L x 3.622" W (92.00mm x 92.00mm)
  • Current - Supply 150mA
  • Voltage Range 6 ~ 28V
  • Termination Screw Terminals
  • Driver Circuitry -
  • Height - Seated (Max) 1.346" (34.20mm)
  • Voltage - Rated 24 V
  • Operating Mode Siren, Single Tone, Pulse
  • Sound Pressure Level (SPL) 115dB @ 24V, 100cm