BPH1-14-33
BPH1-14-33
Part Number: BPH1-14-33
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: Cita Technologies, LLC.
Description: AC/DC CONVERTER 14V 3.3V 556MW
  • Voltage - Output 4 -
  • Efficiency 70%
  • Number of Outputs 2
  • Type Enclosed
  • Operating Temperature -30°C ~ 70°C
  • Package / Case 7-DIP Module
  • Voltage - Output 1 14V
  • Approval Agency CB, cURus
  • Size / Dimension 1.10" L x 0.92" W x 0.55" H (27.9mm x 23.2mm x 14.0mm)
  • Current - Output (Max) 23mA, 71mA
  • Power (Watts) 556 mW
  • Voltage - Input 100 ~ 375 VAC