BOS1211AQR
BOS1211AQR
Part Number: BOS1211AQR
Product Classification: Motor Drivers, Controllers
Manufacturer: Boréas Technologies
Description: IC MTR DRV PIEZO 9V-16V 24-VFQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade Automotive
  • Voltage - Supply 9V ~ 16V
  • Output Configuration -
  • Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
  • Qualification AEC-Q100
  • Interface SPI
  • Technology Power MOSFET
  • Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package 24-QFN (4x4)
  • Motor Type - AC, DC Piezo
  • Voltage - Load 120V