BMCC-21-26
BMCC-21-26
Part Number: BMCC-21-26
Product Classification: Cable Supports and Fasteners
Manufacturer: PFLITSCH
Description: CBL CLAMP P-TYPE FASTENER
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Material Flammability Rating -
  • Screw Size -
  • Material Thickness -
  • Bundle Center to Mounting Center -
  • Panel Thickness -
  • Length -
  • Width -
  • Height -
  • Type Clamp, P-Type
  • Mounting Type Fastener
  • Adhesive -
  • Color Black, Silver
  • Type Attributes Cushioned
  • Material Steel, Galvanized
  • Panel Hole Size 0.335" (8.50mm)
  • Opening Size 0.827" ~ 1.024" (21.00mm ~ 26.00mm)