BL359-320-B
BL359-320-B
Part Number: BL359-320-B
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: BLA ETECH, EMV EMC
Description: LINE FILTER 320A CHASSIS MOUNT
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Approval Agency -
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -25°C ~ 100°C
  • Configuration Single Stage
  • Voltage - Rated DC -
  • Inductance -
  • Voltage - Rated AC -
  • Filter Type Three Phase (Delta)
  • Current 320 A
  • Termination Style Terminal Post
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 520 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 480 V
  • Frequency - Operating 50Hz