BL2070-36-S
BL2070-36-S
Part Number: BL2070-36-S
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: BLA ETECH, EMV EMC
Description: LINE FILTER 250VAC 36A CHASS MNT
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Applications General Purpose
  • Approval Agency CE, cURus
  • Operating Temperature -25°C ~ 100°C
  • Filter Type Single Phase
  • Voltage - Rated DC -
  • Voltage - Rated AC 250V
  • Configuration Two Stage
  • Current 36 A
  • Frequency - Operating DC ~ 400Hz
  • Inductance 2.46mH