BL2060B-20-S
BL2060B-20-S
Part Number: BL2060B-20-S
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: BLA ETECH, EMV EMC
Description: LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
  • Approval Agency CE, cURus
  • Current 20 A
  • Operating Temperature -25°C ~ 100°C
  • Filter Type Single Phase
  • Voltage - Rated DC -
  • Voltage - Rated AC 250V
  • Configuration Two Stage
  • Applications Medical
  • Inductance 1.2mH
  • Termination Style Threaded Post (M4)
  • Frequency - Operating DC ~ 400Hz