BF030-I78B-C06-C
BF030-I78B-C06-C
Part Number: BF030-I78B-C06-C
Manufacturer: UJU
Description: [BQ] BToB 0.30PITCH 78PIN RCPT
Packaging: Strip
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Connector Type Receptacle
  • Number of Positions 78
  • Pitch 0.012" (0.30mm)
  • Height Above Board 0.020" (0.50mm)