BBAD-030G1145BOLI-B
BBAD-030G1145BOLI-B
Part Number: BBAD-030G1145BOLI-B
Manufacturer: Superior Tech
Description: PLUG BTB 0.5MM PITCH - 30 POS SM
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Number of Rows 2
  • Contact Finish Gold
  • Mounting Type Surface Mount
  • Contact Finish Thickness Flash
  • Number of Positions 30
  • Pitch 0.020" (0.50mm)
  • Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
  • Mated Stacking Heights 1.5mm
  • Height Above Board 0.057" (1.45mm)