B84252B0400A000
B84252B0400A000
Part Number: B84252B0400A000
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
Description: POWER EMC FILTER
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Approval Agency -
  • Filter Type Single Phase
  • Inductance -
  • Configuration Three Stage
  • Voltage - Rated AC -
  • Frequency - Operating -
  • Applications Inverters, Power Drive Systems
  • Current 400 A
  • Termination Style Terminal Post
  • Voltage - Rated DC 1000V (1kV)