B57136S0200M100
B57136S0200M100
Part Number: B57136S0200M100
Product Classification: Inrush Current Limiters (ICL)
Manufacturer: EPCOS - TDK Electronics
Description: ICL S36 R25=20 IMAX=10A MAX EN
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Approval Agency -
  • Grade -
  • Qualification -
  • R @ Current 190 mOhms
  • Tolerance -
  • R @ 25°C 20 Ohms
  • Current - Steady State Max 10 A
  • Lead Spacing 0.748" (19.00mm)
  • Diameter 1.535" (39.00mm)