AW24TH-C-SM
AW24TH-C-SM
Part Number: AW24TH-C-SM
Product Classification: RF Transceiver Modules and Modems
Manufacturer: Artaflex Inc.
Description: RF TXRX MOD 802.15.4 CHIP SMD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Programmable Not Verified
  • Package / Case Module
  • Data Rate 250kbps
  • Utilized IC / Part -
  • Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
  • Sensitivity -105dBm
  • Modulation -
  • Frequency 2.4GHz
  • Current - Transmitting 29mA
  • Protocol Zigbee®
  • Antenna Type Integrated, Chip
  • Current - Receiving 24mA