AU1FSA-24P(805)
AU1FSA-24P(805)
Part Number: AU1FSA-24P(805)
Product Classification: USB, DVI, HDMI Connector Assemblies
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: RECEPTACLE, 24 POS., MALE, STRAI
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Features -
  • Contact Finish Gold
  • Shielding Shielded
  • Ingress Protection -
  • Material Flammability Rating UL94 V-0
  • Termination Solder
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Number of Ports 1
  • Insulation Color Natural
  • Specifications -
  • Current Rating (Amps) 5A