ATM1210L9
ATM1210L9
Part Number: ATM1210L9
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: AZ Displays
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 12.1"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Interface LVDS
  • Controller Type -
  • Backlight LED
  • Background Color Black
  • Diagonal Screen Size 12.1" (307.34mm)
  • Dot Pixels 1024 x 768
  • Dot Pitch 0.08mm W x 0.24mm H
  • Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Viewing Area 249.00mm W x 187.50mm H