ATM120T-A240
ATM120T-A240
Part Number: ATM120T-A240
Product Classification: AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Manufacturer: Adapter Technology
Description: 24V, 5A 120W AC medical desktop
Packaging: Bulk
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Voltage - Output 24V
  • Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
  • Applications Medical
  • Current - Output (Max) 5A
  • Efficiency 87%
  • Power (Watts) 120 W
  • Size / Dimension 6.90" L x 2.91" W x 1.65" H (175.2mm x 74.0mm x 42.0mm)
  • Cord Length 60.2" (1.50m)