ATM065T-A120
ATM065T-A120
Part Number: ATM065T-A120
Product Classification: AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Manufacturer: Adapter Technology
Description: 12V, 5A 65W AC medical desktop a
Packaging: Bulk
  • Part Status Active
  • Voltage - Output 12V
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
  • Applications Medical
  • Current - Output (Max) 5A
  • Efficiency 88%
  • Power (Watts) 60 W
  • Size / Dimension 4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
  • Cord Length 60.2" (1.50m)