ASR-04-200A:333MV
ASR-04-200A:333MV
Part Number: ASR-04-200A:333MV
Product Classification: Current Sensors
Manufacturer: Aim Dynamics
Description: 4" COIL 200A:333MV 3PH INTEGRATR
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type -
  • Operating Temperature -20°C ~ 80°C
  • Accuracy ±1%
  • Number of Channels 3
  • For Measuring AC
  • Current - Sensing 200A
  • Voltage - Supply 9V ~ 36V
  • Output Ratiometric, 0V ~ 0.333V
  • Sensor Type Rogowski Coil
  • Frequency 25Hz ~ 100kHz