AN.5G.INT2.600.6000.SMA.2
AN.5G.INT2.600.6000.SMA.2
Part Number: AN.5G.INT2.600.6000.SMA.2
Product Classification: RF Antennas
Manufacturer: Maswell Communication Tech.
Description: 5G Ultra Wideband patch antenna
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade -
  • Qualification -
  • Ingress Protection -
  • Return Loss -
  • Height (Max) 0.063" (1.60mm)
  • Number of Bands 1
  • Termination SMA Female
  • Frequency Group Wide Band
  • Antenna Type Flat Patch
  • VSWR 3
  • RF Family/Standard Cellular, WiFi
  • Gain 6.8dBi
  • Applications 4G, 5G, LTE, Wi-Fi
  • Frequency (Center/Band) 4.3GHz
  • Frequency Range 600MHz ~ 8GHz