AMR-ES3M480V5A2M
AMR-ES3M480V5A2M
Part Number: AMR-ES3M480V5A2M
Product Classification: Relay Output Monitors
Manufacturer: Altech Corporation
Description: ALSENSE ENERGY MONITOR, V, A, KW
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -25°C ~ 40°C
  • Mounting Type DIN Rail
  • Circuit SPST-NO (1 Form A) x 2
  • Voltage - Supply 12 ~ 48VDC
  • Output Type Relay
  • Delay Time -
  • Trip Status Energized High/Low
  • Type Voltage Sensing AC
  • Trip Range 0 ~ 480V AC
  • Contact Rating @ Voltage 0.5A @ 55VDC