AMR-AP1M300V2D
AMR-AP1M300V2D
Part Number: AMR-AP1M300V2D
Product Classification: Relay Output Monitors
Manufacturer: Altech Corporation
Description: MONITORING RELAY, VOLT, 3 PHASE,
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -25°C ~ 40°C
  • Mounting Type DIN Rail
  • Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC
  • Output Type Relay
  • Delay Time -
  • Trip Status Energized High/Low
  • Voltage - Supply 24 ~ 240VAC/DC
  • Type Voltage Sensing AC/DC
  • Trip Range 30 ~ 300V AC/DC