AM892-2105T235
AM892-2105T235
Part Number: AM892-2105T235
Product Classification: RF Antennas
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 824-960 MHZ / 1710-2500 MHZ MULT
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Ingress Protection -
  • Applications -
  • Return Loss -
  • Power - Max 50 W
  • RF Family/Standard -
  • Antenna Type Dome
  • Number of Bands 2
  • Termination N Type Female
  • Frequency Group Wide Band
  • Height (Max) 4.134" (105.00mm)
  • VSWR 1.8
  • Gain 2dBi, 3dBi
  • Frequency Range 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.5GHz
  • Mounting Type Ceiling Mount
  • Frequency (Center/Band) 892MHz, 2.105GHz