AM800-2500DC833
AM800-2500DC833
Part Number: AM800-2500DC833
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 800-2500 MHZ 10 DB DIRECTIONAL C
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Applications General Purpose
  • Package / Case Module
  • Return Loss -
  • Coupler Type Standard
  • Supplier Device Package Module
  • Insertion Loss 0.7dB
  • Frequency 800MHz ~ 2.5GHz
  • Isolation 30dB
  • Coupling Factor 10 ± 1dB
  • Power - Max 40W