AM500-20000DC1410
AM500-20000DC1410
Part Number: AM500-20000DC1410
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 500-20000 MHz Directional Couple
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Applications General Purpose
  • Return Loss -
  • Coupler Type Standard
  • Supplier Device Package Module
  • Isolation -
  • Insertion Loss 1.6dB
  • Power - Max 30W
  • Package / Case Module, SMA Connectors
  • Frequency 500MHz ~ 20GHz