AM465S146
AM465S146
Part Number: AM465S146
Product Classification: SAW Filters
Manufacturer: Anatech Electronics Inc.
Description: FILTER SAW 465MHZ 6-SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Applications -
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Bandwidth 5MHz
  • Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
  • Insertion Loss 2.7dB
  • Height (Max) 0.055" (1.40mm)
  • Frequency - Center 465MHz