AM455S470
AM455S470
Part Number: AM455S470
Product Classification: SAW Filters
Manufacturer: Anatech Electronics Inc.
Description: FILTER SAW 455MHZ 6-SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Height (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Bandwidth 5MHz
  • Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
  • Insertion Loss 2.2dB
  • Applications Cellular, CDMA
  • Frequency - Center 455MHz