AM4500B1126
AM4500B1126
Part Number: AM4500B1126
Product Classification: Ceramic Filters
Manufacturer: Anatech Electronics Inc.
Description: CER FILTER 4.5GHZ BAND PASS
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Insertion Loss 3dB
  • Filter Type Band Pass
  • Package / Case 16-SMD Module
  • Impedance 50Ohm
  • Frequency 4.5GHz Center
  • Size / Dimension 1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
  • Height (Max) 0.195" (4.95mm)
  • Bandwidth 480 MHz