AM300-2000DC867
AM300-2000DC867
Part Number: AM300-2000DC867
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 6 weeks
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Applications General Purpose
  • Return Loss -
  • Coupler Type Standard
  • Supplier Device Package Module
  • Insertion Loss 0.7dB
  • Isolation -
  • Coupling Factor 10dB
  • Power - Max 50W
  • Package / Case Module, SMA Connectors
  • Frequency 300MHz ~ 2GHz