AM30-3000DC870
AM30-3000DC870
Part Number: AM30-3000DC870
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 30-3000 MHz 30 dB Dual Direction
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Applications General Purpose
  • Package / Case Module
  • Return Loss -
  • Coupler Type Standard
  • Supplier Device Package Module
  • Isolation -
  • Insertion Loss 20dB
  • Frequency 30MHz ~ 3GHz
  • Coupling Factor 30 ± 2dB
  • Power - Max 3kW