AM2140S175
AM2140S175
Part Number: AM2140S175
Product Classification: SAW Filters
Manufacturer: Anatech Electronics Inc.
Description: FILTER SAW 2.14GHZ 6-SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Applications -
  • Height (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Bandwidth 60MHz
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
  • Insertion Loss 2.2dB
  • Frequency - Center 2.14GHz