AM1542S921
AM1542S921
Part Number: AM1542S921
Product Classification: SAW Filters
Manufacturer: Anatech Electronics Inc.
Description: FILTER SAW 1.542GHZ 8-SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Applications -
  • Insertion Loss 3dB
  • Height (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Package / Case 8-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
  • Bandwidth 34MHz
  • Frequency - Center 1.542GHz