AM10-1000PD2-1018
AM10-1000PD2-1018
Part Number: AM10-1000PD2-1018
Product Classification: RF Power Dividers/Splitters
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 10-1000 MHz 2 Way Power Divider
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Insertion Loss 0.8dB
  • Package / Case Module, SMA Connectors
  • Frequency 10 MHz ~ 1 GHz
  • Size / Dimension 1.250" L x 1.250" W x 0.750" H (31.80mm x 31.80mm x 19.10mm)