AM0R75-75DC863
AM0R75-75DC863
Part Number: AM0R75-75DC863
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: Anatech Microwave Company
Description: 0.75-75 MHz Directional Coupler
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Applications General Purpose
  • Return Loss -
  • Package / Case 8-DIP Module
  • Coupler Type Standard
  • Insertion Loss 0.35dB
  • Power - Max 5W
  • Supplier Device Package Module
  • Isolation -
  • Coupling Factor 10 ± 0.3dB
  • Frequency 750kHz ~ 75MHz