AIMDC-5V-1000V
AIMDC-5V-1000V
Part Number: AIMDC-5V-1000V
Product Classification: Current/Voltage Transducer Monitors
Manufacturer: Aim Dynamics
Description: TRANSDUCER 0-1000V:0-5VDC
  • Termination Style Screw Terminal
  • Operating Temperature -35°C ~ 100°C
  • Output 0 ~ 5VDC
  • Mounting Type DIN Rail, Wall Mount
  • Input Range 0 ~ 1000VDC
  • Accuracy 0.005%
  • Voltage - Supply 15 ~ 36VDC