AHV12V2500V5MAW
AHV12V2500V5MAW
Part Number: AHV12V2500V5MAW
Product Classification: DC DC Converters
Manufacturer: Analog Technologies
Description: High Voltage - Non-Isolated
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Applications ITE (Commercial)
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Efficiency 70%
  • Approval Agency -
  • Operating Temperature -10°C ~ 55°C
  • Power (Watts) -
  • Type Enclosed
  • Voltage - Input (Min) 11V
  • Voltage - Input (Max) 13V
  • Standard Number -
  • Current - Output (Max) 5mA
  • Voltage - Output 1 0 ~ 2500V
  • Size / Dimension 3.23" L x 2.17" W x 1.10" H (82.0mm x 55.1mm x 27.9mm)