AFY1280800A0-10.1INTH
AFY1280800A0-10.1INTH
Part Number: AFY1280800A0-10.1INTH
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Orient Display
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Background Color -
  • Display Mode Transmissive
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Interface LVDS
  • Backlight LED
  • Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
  • Dot Pitch 0.17mm W x 0.17mm H
  • Viewing Area 216.96mm W x 135.60mm H