AFY1280800A0-10.1INTH-M
AFY1280800A0-10.1INTH-M
Part Number: AFY1280800A0-10.1INTH-M
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Orient Display
Description: 10.1" high brightness IPS displa
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Background Color -
  • Display Mode Transmissive
  • Display Type TFT - Color
  • Interface LVDS
  • Backlight LED
  • Dot Pitch -
  • Graphics Color Black
  • Touchscreen Non-Touch
  • Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
  • Dot Pixels 1280 x 800
  • Viewing Area 220.48mm W x 139.10mm H