AEOI4532-101NZ
AEOI4532-101NZ
Part Number: AEOI4532-101NZ
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Max Echo
Description: CMC 100UH 200MA 2LN SMD AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Voltage Rating - AC -
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Filter Type -
  • Number of Lines 2
  • Grade Automotive
  • Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Current Rating (Max) 200mA
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • DC Resistance (DCR) (Max) 2Ohm
  • Inductance @ Frequency 100 µH @ 100 kHz
  • Height (Max) 0.110" (2.80mm)
  • Impedance @ Frequency 2 kOhms @ 100 kHz