ADXL0030600
ADXL0030600
Part Number: ADXL0030600
Product Classification: Motor Driver Boards, Modules
Manufacturer: Lovato Electric
Description: Lovato ADXL 2 phase soft starter
Packaging: Tape & Box (TB)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Chassis Mount
  • For Use With/Related Products -
  • Weight -
  • Interface -
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Number of Motors 1
  • Type Module
  • Current - Output 30A
  • Motor Type AC Motor
  • Voltage - Supply 208 ~ 600VAC
  • Control / Drive Type Soft Start / Stop
  • Wattage - Load 15000 W
  • Voltage - Load 400V