ACTL-0750-200 OPT C0.6
ACTL-0750-200 OPT C0.6
Part Number: ACTL-0750-200 OPT C0.6
Product Classification: Current Sense Transformers
Manufacturer: Continental Control Systems
Description: CURR SENS XFMR 100:1 200A INLINE
  • DC Resistance (DCR) -
  • Current Rating (Amps) 200 A
  • Height - Seated (Max) 2.402" (61.00mm)
  • Size / Dimension 2.378" L x 0.902" W (60.40mm x 22.90mm)