ACE-X10TI1555CP
ACE-X10TI1555CP
Part Number: ACE-X10TI1555CP
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: AC Electronics
Description: 10W Cold Start Constant Power Is
Packaging: Case
  • Number of Outputs 1
  • Ratings -
  • Efficiency -
  • Operating Temperature -20°C ~ 55°C
  • Power (Watts) 10 W
  • Current - Output (Max) 5A
  • Dimming Analog
  • Standard Number -
  • Voltage - Input (Min) 120VAC
  • Voltage - Input (Max) 277VAC
  • Type Constant Power
  • Voltage - Output 15 ~ 55V
  • Approval Agency cUL, cULus, FCC, UL
  • Size / Dimension 5.23" L x 2.48" W x 1.18" H (132.8mm x 63.0mm x 30.0mm)