ACE-H20-1555CP
ACE-H20-1555CP
Part Number: ACE-H20-1555CP
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: AC Electronics
Description: 20W CONSTANT POWER EMERGENCY BA
Packaging: Box
  • Weight -
  • Programmable Not Verified
  • Termination Style Wire Leads
  • Efficiency -
  • Operating Temperature 0°C ~ 55°C
  • Current - Output (Max) 1.33A
  • Dimming Analog
  • Standard Number -
  • Ratings IP30
  • Voltage - Input (Min) 120VAC
  • Voltage - Input (Max) 277VAC
  • Power (Watts) 73 W
  • Approval Agency cULus, FCC
  • Type Constant Power
  • Voltage - Output 15 ~ 55V
  • Size / Dimension 13.30" L x 2.44" W x 1.49" H (337.8mm x 62.0mm x 37.8mm)