ACE-G6.5I1255CP
ACE-G6.5I1255CP
Part Number: ACE-G6.5I1255CP
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: AC Electronics
Description: 6.5W Isolated Constant Power Min
Packaging: Case
  • Efficiency -
  • Current - Output (Max) 5A
  • Operating Temperature 0°C ~ 55°C
  • Power (Watts) 6.5 W
  • Dimming Analog
  • Standard Number -
  • Ratings IP30
  • Voltage - Input (Min) 120VAC
  • Voltage - Input (Max) 277VAC
  • Type Constant Power
  • Voltage - Output 15 ~ 55V
  • Approval Agency cUL, cULus, FCC, UL
  • Size / Dimension 12.01" L x 1.00" W x 0.83" H (305.1mm x 25.4mm x 21.1mm)