ABLF3529B-LW100
ABLF3529B-LW100
Part Number: ABLF3529B-LW100
Product Classification: Buzzer Elements, Piezo Benders
Manufacturer: PUI Audio, Inc.
Description: BENDER 35MM 2.9KHZ 35NF 30VPP
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Type Standard
  • Termination Wire Leads
  • Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
  • Voltage - Input (Max) 30V p-p
  • Impedance 500 Ohms
  • Frequency 2.9 kHz
  • Capacitance @ Frequency 35000pF @ 100kHz