AA600V-10-0.82
AA600V-10-0.82
Part Number: AA600V-10-0.82
Product Classification: Film Capacitors
Manufacturer: Audience
Description: 0.82uF at 600V Audience Auricap
  • Package / Case Axial
  • Tolerance ±10%
  • Operating Temperature -55°C ~ 85°C
  • Capacitance 0.82 µF
  • Voltage Rating - DC 600V
  • Size / Dimension 1.260" L x 1.220" W (32.00mm x 31.00mm)